Programy publikowania otwartego w ramach umów konsorcyjnych

Biblioteka Główna jest członkiem konsorcjum Oxford University Press (OUP) oraz Konsorcjum Polskich Bibliotek Naukowych zapewniającego w ramach licencji krajowej dostęp do czasopism Elsevier i Springer. Z członkostwem tym związana jest możliwość publikowania otwartego.

Czytaj więcej

Dostęp testowy do baz Oxford

Uprzejmie informujemy, że do końca stycznia 2021 roku uruchomiony został dostęp testowy do baz Oxford:

University Press Scholarship Online – kolekcja ponad 33 000 monografii

https://www.universitypressscholarship.com/#


Oxford Handbooks Online – jedna z najbardziej prestiżowych kolekcji książek naukowych, przedstawiających głęboką analizę omawianych zagadnień

https://www.oxfordhandbooks.com/


Oxford Research Encyclopedias - kolekcje dogłębnych analiz, podsumowań i artykułów z najnowszą i najrzetelniejszą informacją w wybranych obszarach

https://oxfordre.com


Skan obiegówki prosimy przysłać e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podpisany odeślemy na adres Czytelnika.

Jeśli na koncie są książki należy wysłać je pocztą, ewentualnie zwrócić u ochrony (wejście B - od strony akademika) - wówczas obiegówka zostanie podpisana i odesłana po trzech dniach kwarantanny książek.

Uprzejmie informujemy, że do końca 2020 roku został przedłużony dostęp do nowych kolekcji bazy JSTOR:

Archive Journal Collections
Thematic Collections
Primary Source Collections

Zachęcamy do korzystania z rozszerzonych zasobów bazy.


Nowa instrukcja korzystania z Ibuk Libra.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem IBUK Libra. E-czytelnia krok po kroku opublikowanym przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Zawiera on wskazówki jak znaleźć interesujący e-book, jak dodać go do indywidualnej półki myIBUK, jak używać zaawansowanych narzędzi do pracy z tekstem, w tym tworzenie notatek, eksportowanie cytatów z gotowym opisem bibliograficznym, korzystanie ze słownika pojęć... Przewodnik można pobrać TUTAJ.

Dostęp testowy do bazy JoVE - Science Education.

Zapraszamy do korzystania z bazy JoVe:Science Education. Wydawca JoVE tworzy najlepsze rozwiązania dla rozwoju badań naukowych i edukacji naukowej, opracowując i publikując filmy wideo z eksperymentów naukowych z najlepszych laboratoriów na całym świecie.

Dostęp potrwa do 15 czerwca.

Wejście do bazy

Wyszukiwanie literatury do pracy dyplomowej.

Zachęcamy do korzystania z multiwyszukiwarki Primo, która umożliwia jednoczesne przeszukiwanie wszystkich zasobów bibliotecznych, zarówno tradycyjnych jak i elektronicznych. Prosimy o zapoznanie się z krótkim filmem instruktażowym.
Wszystkie filmy instruktażowe można obejrzeć otwierając link Szkolenia(dydaktyka), w zakładce Informacje praktyczne.

Przypominamy, że dostęp do pełnych tekstów z domu możliwy jest tylko dla osób posiadających konto w bibliotece. Zobacz tu.

Dostęp z domu do baz danych i książek elektronicznych

Przypominamy, że jest możliwe korzystanie z baz danych i książek elektronicznych dostępnych w Bibliotece Głównej przy użyciu komputerów znajdujących się poza siecią SGGW..

Sposób korzystania:

Spoza sieci uczelnianej bazy są dostępne TYLKO dla osób posiadających swoje konto w Bibliotece Głównej SGGW. Po kliknięciu na link do danej bazy, użytkownik będzie przekierowywany na stronę wymagającą podania LOGINU i HASŁA.
Jako LOGIN należy wprowadzić cyfrowy odpowiednik kodu kreskowego będącego identyfikatorem użytkownika w Bibliotece.

W przypadku studenta jest to numer poniżej kodu kreskowego na legitymacji studenckiej a hasło to, które jest używane do logowania na swoje konto w wypożyczalni studenckiej.
W przypadku pracownika jest on widoczny na karcie bibliotecznej, jako hasło należy podać to, które pozwala zalogować się na konto użytkownika w Bibliotece Głównej SGGW.

Cyfrowy odpowiednik kodu kreskowego można także znaleźć w danych konta użytkownika na stronie Biblioteki Głównej. W tym celu należy:
1. Wejść do katalogu on-line.
2. Zalogować się (jako ID nr PESEL, hasło j.w.).
3. Przejść do zakładki Moje konto.
Poszukiwany kod kreskowy znajduje się w danych administracyjnych w dolnej części ekranu.

W przypadku problemów prosimy o kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Uprzejmie informujemy o możliwości uzyskania bezpłatnego dostępu do prenumerat "Magazynu Weterynaryjnego" i "Weterynarii po Dyplomie"

w wersji cyfrowej od 1 kwietnia do 30 czerwca br.

Zainteresowanych studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej prosimy o założenie konta na stronie www.magwet.pl i wysłanie adresu e-mail (na którym to konto zostało założone) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Uprzejmie informujemy, iż bazy CAB Abstracts oraz Food Science Source są dostępne na platformie EBSCOhost.

CAB Abstracts to bibliograficzna baza danych zapewniająca dostęp do światowej literatury z zakresu nauk przyrodniczych, tworzona przez Centre of Agriculture and Biosciences International (CABI). Zawiera ponad 9 milionów rekordów z czasopism, książek, referatów z konferencji, raportów i innych rodzajów dokumentów publikowanych na całym świecie od 1973 r. Tematyka bazy obejmuje takie zagadnienia jak m.in.: rolnictwo, gospodarka żywnościowa, inżynieria rolnicza, leśnictwo, rybołówstwo, weterynaria, ochrona środowiska, socjologia wsi, hodowla zwierząt i roślin, uprawa zbóż, ochrona roślin, genetyka.

Food Science Source to wszechstronna baza danych zaprojektowana z myślą o potrzebach podmiotów branży żywnościowej i studentów kierunków związanych z żywnością i żywieniem. Szeroki zakres zawartych materiałów zapewnia użytkownikom dostęp do użytecznej i niezbędnej wiedzy odnośnie każdego aspektu tej branży, w tym nauk o żywności, usług żywieniowych, przetwarzania, pakowania, transportu żywności itp.


Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
zaprasza na
Świąteczny Koncert Kolędowy
w wykonaniu kwartetu smyczkowego „Vinyl String Quartet”
organizowany we współpracy
z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie

wystąpią:
Katarzyna Gluza – I skrzypce
Angela Gołaszewska-Dziołak – II skrzypce
Oliwia Kędziora – altówka
Marzena Masłowska – wiolonczela

środa, 11 grudnia 2019, godzina 16.00
Sala nad Aulą Kryształową
Kampus SGGW, ul. Nowoursynowska 166


Vinyl String Quartet to kwartet smyczkowy, który powstał z zamiłowania do muzyki rozrywkowej jako fuzja czterech kreatywnych osobowości, czerpiących radość ze wspólnego grania.

Artystki tworzące zespół są absolwentkami polskich uczelni muzycznych, dwie spośród nich ukończyły Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Kształciły swój warsztat na wielu kursach mistrzowskich w kraju i za granicą. Zespół tworzy projekty łączące muzykę jazzową i filmową, a także nowe aranżacje przebojów muzyki pop. Jego dodatkowym atutem jest wokal jednej z solistek, który uzupełnia subtelne brzmienie kwartetu smyczkowego.

Artystki współpracowały z wieloma znanymi muzykami, takimi jak: Adam Sztaba, Kayah, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Ewa Uryga, Grzegorz Turnau, Grzegorz Urban, Michał Szpak, Adam Bałdych, Justyna Steczkowska, Piotr Cugowski, Igor Herbut, Sławek Uniatowski, Dawid Kwiatkowski, a nawet Placido Domingo, Rod Stewart, Andrea Bocelli i Ray Wilson, oraz zespołami „Atom String Quartet” i „Varius Manx”. Kwartet ma ponadto na koncie liczne nagrania dla radia i telewizji. Uczestniczył również w produkcjach filmowych i programach telewizyjnych, m.in. „Jaka to melodia” oraz „The Voice of Poland”.

W roku akademickim 2019/2020 wydarzenia w Muzeum SGGW
objęte są honorowym patronatem
Instytutu Medycyny Weterynaryjnej i Wydziału Medycyny Weterynaryjnej


Biblioteka Główna zaprasza do korzystania z testowego dostępu do bazy Food Science Source, który potrwa do 25.12.2019 r.

Food Science Source to wszechstronna baza danych zaprojektowana z myślą o potrzebach podmiotów branży żywnościowej i studentów kierunków związanych z żywnością i żywieniem. Szeroki zakres zawartych materiałów zapewnia użytkownikom dostęp do użytecznej i niezbędnej wiedzy odnośnie każdego aspektu tej branży, w tym nauk o żywności, usług żywieniowych, przetwarzania, pakowania, transportu żywności itp. W bazie można znaleźć ponad 2.5 miliona rekordów.

Baza jest dostępna na platformie EBSCOhost.


Zmiany w licencji krajowej Elsevier

Biblioteka Główna informuje,  że  w dniu 31 maja 2019 została podpisana nowa umowa dotycząca  licencji krajowej Elsevier na lata 2019-2021.  Z dotychczas dostępnych czasopism zostało wykluczonych  221 tytułów .  Lista znajduje się w  Wykazie czasopism objętych umową licencyjną Elsevier 2019-2021 w dodatkowym arkuszu "poza licencją”: http://vls.icm.edu.pl/zasady/2019/Elsevier/czasopisma_w_licencji_elsevier2019.xlsx

Aktualnie w licencji krajowej Elsevier znajduje się  1819 czasopism, w tym 1638 czasopism bieżących z rocznikami od 1995 oraz 181 czasopism archiwalnych. Ponadto licencja obejmuje 19 czasopism z grupy Cell (nowość w licencji krajowej od 2019 r.) oraz 4 czasopisma z grupy Lancet. Wykaz czasopism objętych umową licencyjną Elsevier 2019-2021:   http://vls.icm.edu.pl/zasady/2019/Elsevier/czasopisma_w_licencji_elsevier2019.xlsx.

Więcej informacji na stronie Wirtualnej Biblioteki Nauki


Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

zaprasza na koncert w wykonaniu


CHORDIS DUO

_

organizowany we współpracy

z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie

_

wystąpią:

Adrianna Kuczyńska - skrzypce

Joanna Kamińska - harfa

_

wtorek, 19 lutego 2019 r., godzina 16.00

Sala nad Aulą Kryształową
Kampus SGGW, ul. Nowoursynowska 166

*

CHORDIS DUO to duet skrzypcowo-harfowy założony w 2017 roku przez dwie artystki, skrzypaczkę Adriannę Kuczyńską oraz harfistkę Joannę Kamińską.

Adrianna Kuczyńska jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec Profesora Romana Lasockiego.

Joanna Kamińska ukończyła Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie harfy Profesor Urszuli Mazurek.

Obie artystki kształciły się również w Conservatorio di Musica Giuseppe Verdi w Mediolanie, brały udział w międzynarodowych warsztatach muzycznych i
współpracowały z wieloma znakomitymi muzykami. Chordis Duo ma w swoim repertuarze muzykę klasyczną, jak również filmową, rozrywkową oraz irlandzką.


Uprzejmie informujemy, że uruchomiony został dostęp testowy do baz Ebsco, który potrwa do 31.01.2019 r.

Na platformie Ebscohost dostępne są następujące bazy:

Food Science Source - to wszechstronna baza danych zaprojektowana z myślą o potrzebach podmiotów branży żywnościowej i studentów kierunków związanych z żywnością i żywieniem. W bazie danych można znaleźć ponad 2.5 miliona rekordów, a także dostęp do pełnej treści ponad 800 publikacji.

Nutrition Reference Center - to baza przeznaczona dla studentów i specjalistów zajmujących się dietetyką i żywieniem. Zawiera praktyczne wskazówki przydatne do określenia odpowiedniej diety dla osób z różnymi schorzeniami, ocenę dotychczasowych nawyków żywieniowych stwarzających zagrożenie dla zdrowia, instrukcje dla pacjentów, czynniki kulturowe czy społeczne wpływające na sposób odżywiania.

Environment Complete - to baza obejmująca następujące dziedziny: rolnictwo, ekosystemy, ekologię, energię, odnawialne źródła energii, zasoby naturalne, gospodarkę wodną, geografię, zanieczyszczenie środowiska i gospodarkę odpadami, technologie ochrony środowiska, prawo, politykę państwa, efekty społeczne, planowanie miast i wiele innych zagadnień.

Applied Science & Technology Source - to baza obejmująca pełne spektrum nauk stosowanych i informatyki. Baza zawiera ponad 840 stale wydawanych czasopism pełnotekstowych, blisko 700 aktywnych pełnotekstowych czasopism recenzowanych naukowo, blisko 480 czasopism bez okresu karencji, monografie i książki, jak również kolekcje materiałów konferencyjnych.

Education Source - to obszerne źródło informacji na temat zagadnień związanych z edukacją. Zawiera pełne teksty ponad 2.000 czasopism oraz ponad 530 monografii i książek, a także raporty, roczniki statystyczne, testy edukacyjne, ponad 2.500 materiałów konferencyjnych i wiele innych. Education Source zawiera również indeksy i abstrakty dla ponad 3.500 czasopism. Baza jest istotnym źródłem informacji w programach badań naukowych, w procesie kształcenia studentów i tworzeniu programów nauczania.

Sociology Source Ultimate - jest najobszerniejszą bazą z zakresu socjologii. Zapewnia dostęp do tysięcy pełnotekstowych czasopism wydawanych w języku angielskim i językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej.

Zachęcamy do skorzystania z dostępu testowego do baz.


Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Prof. dr hab. Wiesław Bielawski

zaprasza na otwarcie wystawy


PIERWSI WŚRÓD RÓWNYCH.

UDZIAŁ ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO SGGW

W WALKACH O NIEPODLEGŁOŚĆ W LATACH 1918-1921

organizowanej w SGGW w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległościwtorek, 16 października 2018 r., godzina 14.00

Muzeum SGGW, ul. Nowoursynowska 161
Budynek Biblioteki Głównej SGGW, wejście C, I piętro


Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

zaprasza na


RECITAL CHOPINOWSKI

w wykonaniu

WOJCIECHA KRUCZKA

organizowany we współpracy

z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie

w ramach obchodów w SGGW stulecia odzyskania niepodległości.czwartek, 24 maja 2018 r., godzina 16.30

Muzeum SGGW, ul. Nowoursynowska 161
Budynek Biblioteki Głównej SGGW, wejście C, I piętro

*

Wojciech Kruczek jest studentem studiów magisterskich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym. Swój warsztat szlifował również podczas letnich kursów pianistycznych oraz lekcji mistrzowskich z wybitnymi pianistami i pedagogami z Polski i zagranicy.Prowadzi czynną działalność pianistyczną na terenie kraju i za granicą, wjego szerokim repertuarze szczególne miejsce zajmują ulubieni kompozytorzy: Fryderyk Chopin, Johannes Brahms i Ludwig van Beethoven. Obecnie poświęcił się zgłębianiu tajników wykonawstwa historycznego muzyki Fryderyka Chopina. Jest polskim kandydatem do pierwszego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we wrześniu 2018 roku.


Dostęp do narzędzi bibliometrycznych InCites oraz SciVal

W 2018 roku Biblioteka SGGW uzyskała w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki roczny dostęp do poniższych narzędzi bibliometrycznych: InCites (dodatek do bazy Web of Science) oraz SciVal (dodatek do bazy Scopus).

InCites

służy do analizy danych zawartych w bazie Web of Science (SCIE, SSCI, A&HCI, JCR i ESI) oraz pozwala porównywać dorobek naukowy badaczy i instytucji, analizować wykorzystanie czasopism w instytucjach, opracowywać strategie badawcze, a także może stanowić wsparcie dla decyzji publikacyjnych i kadrowo-administracyjnych.

Warunkiem dostępu jest posiadanie osobistego konta na platformie Web of Science, które można założyć wybierając w menu „Sign In” a następnie „Register”.

Uwaga: Użytkownicy, którzy posiadają już konto osobiste Web of Science, powinni przed pierwszym wejściem do InCites wylogować się z konta na Web of Science, następnie wyczyścić dane przeglądarki, po czym zalogować się bezpośrednio przez stronę InCites podając login i hasło konta osobistego Web of Science.

Szczegółowe informacje można znaleźć w Kompendium InCites.

SciVal

to narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus, które umożliwia wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w świecie nauki.

Warunkiem dostępu jest posiadanie osobistego konta, które można założyć na platformie Scopus wybierając zakładkę SciVal a następnie  „Register Now” lub wykorzystać założone wcześniej na serwerach Science Direct lub Scopus.

Szczegółowe informacje można znaleźć Tutaj.  


Uprzejmie informujemy, że uruchomiony został dostęp testowy do baz – Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate,

umożliwiający korzystanie z pełnych tekstów ponad 13 500 czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym.

Bazy będą dostępne na platformie EBSCOhost, do 31 maja.

W okresie testowym są dostępne dla wszystkich użytkowników korzystających z komputerów w kampusie SGGW. Dostęp można uzyskać za pośrednictwem linku http://search.ebscohost.com.

Ponadto autoryzowani użytkownicy mogą skorzystać z dostępu z innych komputerów za pośrednictwem linku
http://han.bg.sggw.pl/han/ebsco.

Biblioteka Główna informuje, że na stronach Wirtualnej Biblioteki Nauki została uruchomiona wyszukiwarka książek elektronicznych dostępnych w ramach licencji krajowych.

Docelowo ma ona obejmować wszystkie książki dostępne w ramach licencji krajowych Elsevier, Springer i Wiley. Zapraszamy do korzystania pod adresem:
https://wbn.icm.edu.pl/e-ksiazki/.


Biblioteka Główna informuje, że przez cały marzec istnieje możliwość bezpłatnego dostępu do wszystkich tytułów z kolekcji firmy Cell Press.

Zachęcamy do skorzystanie z oferty w skład której wchodzą tak znane czasopisma, jak Cell, Cancer Cell, Immunity, a także najnowsze tytuły z dziedziny chemii oraz fizyki, takie jak Chem i Joule.

Istnieje również możliwość uczestniczenia w seminarium internetowym, które zostanie przeprowadzone przez redaktor naczelną The Cell Press, E. Hinson, w czwartek, 14 marca o godzinie 15:00. Będzie ono dotyczyło procesu publikowania prac w czasopismach z grupy Cell Press. Więcej informacji oraz rejestracja on-line:
https://www.brighttalk.com/webcast/10439/307709.

W okresie testowym zasoby portalu są dostępne dla wszystkich użytkowników korzystających z komputerów w kampusie SGGW. Dostęp do kolekcji można uzyskać za pośrednictwem strony www.sciencedirect.com lub www.cell.com.

Ponadto autoryzowani użytkownicy mogą skorzystać z dostępu z innych komputerów za pośrednictwem linku:
http://han.bg.sggw.pl/han/sciencedirect/
lub http://han.bg.sggw.pl/han/cell-press/.

Okres testowy trwa do 31 marca 2018 r.

Biblioteka Główna informuje, że udostępnia do testowania platformę edukacyjną Journal of Visualized Experiments - JoVE.

Szczegółowe informacje dotyczące zasobów portalu można znaleźć pod linkiem:
https://www.jove.com.

W okresie testowym zasoby portalu są dostępne dla wszystkich użytkowników korzystających z komputerów w kampusie SGGW.

Ponadto autoryzowani użytkownicy mogą skorzystać z dostępu z innych komputerów za pośrednictwem linku:
http://han.bg.sggw.pl/han/jove/.

Okres testowy trwa do 31 marca 2018 r. Zapraszamy do testów.

Zapraszamy ponownie do korzystania z literatury beletrystycznej

Od 3 stycznia 2018 roku udostępniamy księgozbiór beletrystyczny.

Książki można wypożyczać w Studenckiej Wypożyczalni Podręczników (wejście C od strony ul. Nowoursynowskiej).

Nowe zasady…

Aby wypożyczyć książkę, należy ją znaleźć w katalogu biblioteki w zakładce „Katalog Zbiorów Beletrystycznych” i zamówić na swoje konto, a następnie udać się do bibliotekarza dyżurnego w Wypożyczalni. Książkę można odebrać w ciągu 3 dni.

Dokumentem uprawniającym do wypożyczeń jest

- dla studentów – legitymacja

- dla pozostałych czytelników dowód osobisty i karta identyfikacyjna (kod kreskowy z numerem konta czytelnika w systemie bibliotecznym) wydana przez którąkolwiek agendę Biblioteki (Czytelnię, dawną Wypożyczalnię Beletrystyczną, Studencką Wypożyczalnię Podręczników).


Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

zaprasza na

Świąteczny Koncert Kameralny

w wykonaniu zespołu Kazzma Brass Quintet

organizowany we współpracy

z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie

*

wystąpią:


Anna Maria Baran - waltornia

Bartłomiej Antoni Kacperski - trąbka

Ewa Katarzyna Harasimiuk - puzon

Mateusz Sejdak - tuba

Paweł Wróblewski - trąbkawtorek, 12 grudnia 2017 r., godzina 16.30

Muzeum SGGW, ul. Nowoursynowska 161
Budynek Biblioteki Głównej SGGW, wejście C, I piętro

W roku akademickim 2017/2018 wydarzenia w Muzeum SGGW objęte są honorowym patronatem Wydziału Nauk Społecznych


Dostęp testowy do narzędzia InCites Benchamarking & Analytics na platformie Web of Science.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 6 listopada 2017 uruchomiony został krajowy dostęp testowy do narzędzia InCites Benchamarking & Analytics na platformie Web of Science. Dostęp potrwa do 6 grudnia 2017. Aby skorzystać z narzędzia należy dodatkowo założyć osobiste konto na platformie Web of Science, patrz szczegółowe informacje w broszurze. Broszura zawiera także wprowadzenie do InCites B&A oraz kalendarz prezentacji online i sesji szkoleniowych. Dostępna jest też strona internetowa, która zawiera kompendium wiedzy na temat narzędzia: clarivate.savoinspire.com/ickompedium. Użytkownicy testu mogą przesyłać do ICM na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. opinie na temat przydatności InCites w działalności naukowej i/lub zarządzaniu jednostką naukową. Opinie te zostaną przekazane do MNiSW w celu rozważenia dofinansowania zakupu tego rodzaju narzędzi w ramach WBN.


Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

i

Stowarzyszenie Wychowanków SGGW

zapraszają na


UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

czwartek, 9 listopada 2017, godzina 10.00

Muzeum SGGW, ul. Nowoursynowska 161

Budynek Biblioteki Głównej SGGW, wejście C, I piętroProgram uroczystości:Godz. 10.00

Powitanie gości

Wystąpienie JM Rektora SGGW prof. dr hab. Wiesława Bielawskiego

"Profesor dr hab. nauk weterynaryjnych Kazimierz Krysiak.

Rektor SGGW w latach 1955-1962"

Wspomnienie o Rektorze Kazimierzu Krysiaku wygłosi prof. dr hab. Marta
Kupczyńska

Autorzy wykładu: prof. dr hab. Marta Kupczyńska i prof. dr hab. Włodzimierz
Kluciński

Wydział Medycyny Weterynaryjnej

Godz. 11.00-11.30

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

z towarzyszeniem Ludowego Zespołu Artystycznego SGGW "PROMNI"

Godz. 11.30

Przejście na Apel poległych do Auli Kryształowej

Godz. 12.00

Apel poległych poświęcony członkom społeczności akademickiej SGGW - poległym

i pomordowanym w wojnach 1918-1920 i 1939-1945

Złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi poległych i pomordowanych
Pracowników,

Wychowanków i Studentów SGGWBiblioteka Główna przygotowała szereg filmów ułatwiających korzystanie z jej zasobów.

Znajdziesz je pod linkiem Szkolenia (dydaktyka).


Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Botanicznego

Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Urząd Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy

Parafia św. Katarzyny na Służewie

Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

zapraszają

na wycieczkę historyczno-przyrodniczą


pt. "W poszukiwaniu utraconego krajobrazu

- śladami genius loci Gucina"

organizowaną w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

"Krajobraz dziedzictwa - dziedzictwo krajobrazu"


Rozpoczęcie przy kościele św. Katarzyny w Warszawie, ul. Fosa 17,

w sobotę 16 września 2017 r. o godz. 11.00


Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

zaprasza na koncert


Kwartetu Klarnetowego UMFC

organizowany we współpracy

z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie

wystąpią:


Bartłomiej Słojewski - klarnet Es, klarnet B

Aleksandra Niemyska - klarnet Es, klarnet A

Piotr Thieu Quang - klarnet Es, klarnet B

Adam Szydłowski - klarnet basowywtorek, 30 maja 2017 r., godzina 16.30

Muzeum SGGW, ul. Nowoursynowska 161
Budynek Biblioteki Głównej SGGW, wejście C, I piętro


Dostęp testowy do dodatkowych baz specjalistycznych na platformie EBSCO

Uprzejmie informujemy, że do dnia 15 lipca Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego ma otwarty dostęp testowy do dodatkowych baz z zakresu architektury, nauk o żywieniu i żywności, środowiska oraz do wielodziedzinowej bazy ponad 152.000 książek elektronicznych EBSCO eBook Academic Collection. Test dotyczy następujących baz:

  • Art & Architecture Source
  • eBook Academic Collection
  • Environment Complete
  • Food Science Source
  • Nutrition Reference Center

Bazy są dostępne ze strony Biblioteki (Bazy danych dostępne po zalogowaniu - EBSCO - EBSCOhost Web) lub, z komputerów uczelnianych, z wykorzystaniem poniższych linków:

Art & Architecture Source
http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s8073043&profile=ehost&defaultdb=asu&groupid=main

eBook Academic Collection
http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s8073043&profile=ehost&defaultdb=e000tww&groupid=main

Environment Complete
http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s8073043&profile=ehost&defaultdb=eih&groupid=main

Food Science Source
http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s8073043&profile=ehost&defaultdb=fsr&groupid=main

Nutrition Reference Center
http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s8073043&profile=nurc&groupid=main

Zapraszamy do testowania.


ZAPRASZAMY NA KONCERT

POD PATRONATEM WYDZIAŁU NAUK SPOŁECZNYCH

W RAMACH DNI SGGW

Sobota, 20 maja 2017 r., godz. 12.00


NAZAR PLYSKA - skrzypce

MARCIN MYCKA - gitara

ANNA MISIOR - fortepian

Prowadzenie - YURIY PLYSKA

Koncert odbędzie się w Muzeum SGGW,

ul. Nowoursynowska 161
Budynek Biblioteki Głównej SGGW, wejście C, I piętro


Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Botanicznego
Koło Naukowe Leśników SGGW

mają zaszczyt zaprosić na referat pt.

"Gaj w Gucinie - piękne początki, ponura teraźniejszość, jaka przyszłość?"

który odbędzie się 10 maja 2017 r. (środa) o godz. 17.00
w Muzeum SGGW
w Warszawie, przy ul. Nowoursynowskej 161
budynek Biblioteki Głównej SGGW, wejście C, I piętro.


Kierownik Katedry Architektury Krajobrazu SGGW
DR INŻ. JAN ŁUKASZKIEWICZ

Kurator wystawy
DR INŻ. AGNIESZKA GAWŁOWSKA

Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Zapraszają na wernisaż wystawy
DR INŻ. ARCH. WIESŁAWY GADOMSKIEJ
Katedra Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

pt. "MIASTO-PARK-LUDZIE. OD CENTRAL PARKU DO HIGH LINE"

24 kwietnia (poniedziałek) 2017 r., godzina 16.30
MUZEUM SGGW
UL. NOWOURSYNOWSKA 161
GMACH BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ SGGW
WEJŚCIE C, I PIĘTRO


*

Zieleń stanowi istotny element struktury funkcjonalno-przestrzennej miasta, marginalizowanie jej roli prowadzi do negatywnych skutków - przestaje ono być środowiskiem przyjaznym dla jego mieszkańców. Nowy Jork jest miastem, w którym tereny zieleni rozwijają się równocześnie z jego rozwojem demograficznym, urbanistycznym i infrastrukturalnym. Interesującym aspektem jest poszukiwanie nowych obszarów ich ekspansji w przestrzeni miasta - tradycyjne parki są uzupełniane współczesnymi realizacjami, wykorzystującymi niezainwestowane działki w centrum miasta lub powstającymi w jego rewitalizowanych, poprzemysłowych fragmentach. Nowe parki współtworzą strukturę przestrzenną miasta i kształtują jego wizerunek. Mimo wielkiej presji inwestycyjnej, towarzyszącej miastu stanowią one nadrzędną, ponadmaterialną wartość, którą należy bezwzględnie chronić i rozwijać.


Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
zaprasza na


Kulturalny Czwartek


z udziałem przedstawicieli
trzech pokoleń absolwentów SGGW z rodziny Głoskowskich


Tytuł spotkania:
TRADYCJE ZAWODOWE RODZINY GŁOSKOWSKICH


20 kwietnia 2017, godzina 17.00
Muzeum SGGW, ul. Nowoursynowska 161
Budynek Biblioteki Głównej SGGW, wejście C, I piętro

*

Tadeusz Głoskowski (senior)

Urodzony w 1931 roku. Absolwent pierwszego rocznika Wydziału Zootechnicznego SGGW z 1955 roku. Po ukończeniu studiów pracował jako rolnik, zootechnik w wielu przedsiębiorstwach państwowych. Długoletni dyrektor Stadniny Koni w Skrzydlowie, którą zarządzał przez 32 lata.

Tadeusz Franciszek Głoskowski (syn)

Urodzony w 1955 roku. Studia na Wydziale Zootechnicznym SGGW ukończył w 1979 roku. Po odbyciu stażu zawodowego w Państwowym Ośrodku Hodowli Zarodowej w Dębołęce pracował w Stadninie Koni w Walewicach, w Kadynach i w Stadzie Ogierów w Bogusławicach. W latach 2011-2014 prowadził własną firmę. Od 2014 roku jest dyrektorem Biura Okręgowego Związku Hodowców Koni w Łodzi.

Tadeusz Łukasz Głoskowski (wnuk)

Urodzony w 1981 roku. W 2007 roku ukończył studia na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW (dawniej Wydział Zootechniczny). Po studiach odbył staż w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim, a następnie pracował w prywatnych klubach jeździeckich. Od 2013 roku jest współwłaścicielem i zarządzającym Akademią Jazdy Konnej ABC w Warszawie.


Dyrektor Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

mgr Dorota Łapiak

i

Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

prof. dr hab. Wiesław Bielawski

zapraszają na uroczyste otwarcie wystawySGGW WCZORAJ I DZIŚ. DWA WIEKI TRADYCJIprzygotowanej z okazji jubileuszu 200-lecia kształcenia rolniczego

w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.Wernisaż w dniu 8 lutego 2017 (środa) o godzinie 12.00

w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

18-230 Ciechanowiec, ul. Pałacowa 5Dostęp testowy do bazy De Gruyter Nano Online

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do do bazy Nano Onlinewydawnictwa De Gruyter.
Baza De Gruyter Nano Online pozwala na szybki i interaktywny dostęp do najnowszych wyników badań i ich zastosowań z zakresu nanonauki i nanotechnologii, m.in. w dziedzinie fizyki, chemii, technologii materiałowej, inżynierii i medycyny.


Dostęp testowy trwa do 13.05.2016 r.


Dostęp testowy do czasopism The American Society for Nutrition

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do czasopism wydawanych przez The American Society for Nutrition.
Jednocześnie przypominamy, że The American Journal of Clinical Nutrition oraz The Journal of Nutrition w wersji drukowanej dostępne są w Bibliotece Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji.

Dostęp potrwa do 30 kwietnia 2016 r.


Samodzielna aktywacja konta bibliotecznego

Przed pierwszym wypożyczeniem podręczników z Wypożyczalni Studenckiej trzeba aktywować swoje konto czytelnika. W tym celu należy wejść do katalogu on-line, wybrać zakładkę Moje Konto i postępować zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją "Pierwsze logowanie do systemu".

Tu znajdziesz filmową instrukcję aktywacji konta.
Tu znajdziesz filmową instrukcję złożenia zamówienia do wypożyczalni.

Inne filmy instruktażowe.


Dostęp do bazy EMIS

Zapraszamy do korzystania z nowej, pełnotekstowej bazy EMIS (Emerging Markets Information Service) zawierającej wiadomości ekonomiczne, finansowe, polityczne, makroekonomiczne, wiadomości ze spółek, informacje o przetargach, raporty.
Baza dostępna jest ze strony biblioteki. Należy otworzyć zakładkę bazy danych następnie prenumerowane i wybrać z listy.