Drukuj

Biblioteka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW

1. Pełna nazwa biblioteki.
Biblioteka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej

2. Godziny otwarcia.
poniedziałek – piątek 9.00 – 18.00

3. Dane teleadresowe.
Biblioteka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
Budynek nr 24 im. prof. Wiesława Bareja
ul. Nowoursynowska 159
02-776 Warszawa

tel. (+48) 22 59 35 782
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Skład osobowy.
Kierownik:    mgr Agnieszka Adamiec
Pracownicy: mgr Elżbieta Krauze
                    lic. Agnieszka Wardaszko

5. Data utworzenia, krótki rys historyczny.
Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie jest największym i najstarszym wydziałem weterynaryjnym w Polsce. W okresie międzywojennym i po drugiej wojnie światowej, od 1946 r., działał w strukturach organizacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego. W 1952 r. został formalnie, wraz z Biblioteką, przeniesiony do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, nie zmienił jednak swej lokalizacji na Grochowie. W tym samym czasie biblioteka weszła w skład sieci bibliotecznej SGGW jako jednostka podległa Bibliotece Głównej. W latach 1974-1975 część jednostek Wydziału wraz z Biblioteką została przeniesiona do nowego budynku na Ursynowie, a na Grochowie pozostała jej filia; scalenie zbiorów przeprowadzono po 2000 r.

6. Podstawowe dziedziny i kierunki reprezentowane na wydziale.
Weterynaria

7. Ogólna liczba zbiorów 6525 wol.

8. Usługi świadczone przez bibliotekę: sieć bezprzewodowa WI-FI; dostęp do zasobów informacyjnych z komputerów stacjonarnych w czytelni.

9. Organizacja księgozbioru:
Większość zbiorów udostępniana jest w trybie prezentacyjnym, tzw. wolnym dostępie. Książki ustawione są tematycznie według działów odpowiadających profilowi i specyfice studiów medycyny weterynaryjnej. Czasopism ułożone są w alfabetycznej kolejności tytułów.
Korzystanie ze zbiorów przechowywanych w magazynach jest możliwe po złożeniu zamówienia u bibliotekarza.

10. Organizacja udostępniania:

a. liczba miejsc w czytelni i stanowisk komputerowych: W czytelni znajduje się 56 miejsc; 5 stanowisk komputerowych (1 stanowisko z dostępem tylko do katalogu bibliotek SGGW, 4 stanowiska umożliwiające poszukiwania informacji w Internecie).
b. uprawnieni do korzystania na miejscu: ze zbiorów mogą korzystać wszyscy zainteresowani czytelnicy.
c. uprawnieni do wypożyczania, tryb i zasady wypożyczeń: Do wypożyczenia zbiorów uprawnieni są pracownicy SGGW, doktoranci SGGW i emeryci SGGW. Obowiązują terminy zwrotu zgodne z regulaminem udostępniania Biblioteki Głównej SGGW. Jednakże w przypadku pozycji często wykorzystywanej w czytelni, termin wypożyczenia określa bibliotekarz. Na prośbę pracownika prolongujemy termin zwrotu, jeśli nie ma zapotrzebowania na dany egzemplarz ze strony innych czytelników.
d. kary i opłaty dodatkowe: według regulaminu Biblioteki Głównej SGGW.